Ako uvariť guláš jednou rukou

Autor: Marian Baran | 22.9.2011 o 19:46 | Karma článku: 4,04 | Prečítané:  1694x

Tento nekompletný opis prípravy, nie je určený pre konkrétnu ruku. Ak sa rozhodnete pre ľavú, či pravú, výsledok vášho snaženia bude rovnaký.

Cez víkend, varil guláš Fidel. Tak ho prezývame, lebo keď si vypije, vidí omnoho lepšie ako za triezva. Je sčítaný a utáraný. Keď zahorí pod kotlíkom oheň, trvá večnosť, kým sa v úprimnom monológu vyrozpráva. Netára len tak, to čo hovorí má zmysel. Minule mi povedal, že dobrý psychológ vysuší orosenú dušu špongiou pochopenia a vyžmýka ju do kvetináča zabudnutia. Aj som sa uškrnul, čo tak oficiálne, aj som veľmi nerozumel.

Začalo to tým, keď tvrdil, že uvariť guláš jednou rukou sa nedá. Že taký guláš stojí za psí tridsiatok. Že je hanebné, podsúvať túto schopnosť  správnym chlapom. Vraj ho zarazila reklama, ktorá to tvrdí. Pochopil nadsádzku i vtip odvysielaného, ale pomyslel na tých nesprávnych chlapov, ktorí to skúsia, aby zmenili svoj status. Takto vzniknuté nepodarky potrápia dušu. No a tu niekde prišla tá myšlienka so psychológom. Lebo, keď si už človek nevie rady sám so sebou, je zle. A keď je zle, človek by sa mal pokúsiť, byť sám sebou. A tu prichádza ucho psychológa.

Teraz k tomu gulášu. Fidel začal bravčovou masťou, pretože je nemožné myslieť na guláš bez tejto ingrediencie a to je skutočnosť, ktorú netreba podceňovať. Polievkovou lyžicou okoštoval, následne začal krájať cibuľu v primeranom množstve k mäsu. Použil jednu ruku, jednu cibuľu a krájal. Aj zaslzil, ale len jedným okom. V nezamestnanej ruke držal pohár vína a hodoval. Jeho ruky boli v silnom spoločenskom rozpore.

Ja som jednou rukou krájal primerané množstvo mäsa k cibuli, lebo v druhej som mal mobil. Písal som esemesku sám sebe. Páči sa mi, ako mi mobil zašteká. Spomenul som si, ako som sa raz v škole prihlásil, aby som si opravil známku z Matematiky. Nepodarilo sa. Takto som si ja, uvaril riadny guláš jednou rukou a doma som si ho zjedol.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?