Recenzia chrípky

Autor: Marian Baran | 20.9.2011 o 19:41 | Karma článku: 9,20 | Prečítané:  936x

Dostal som zadarmo, na hlavu jarmo. Do krku papier brúsny, zmenil sa môj prejav ústny. Chraptím ako reprák starý, chrípka ma už pár dní kvári.

Ten úvod som stvoril pod vplyvom recenzovanej chrípky, s mierne zvýšenou teplotou. Napadlo ma, aký epos by to mohol byť, ak by sa mi teplota zvýšila na takých štyridsať a viac. Úvod chrípky mal mierny nástup, neoslovil hneď. Tušil som, že je to zámer autora, upokojiť zmysly a potom zasadiť úder strhujúcim príbehom, v čitateľne zarezanej dejovej línii. Priebeh bol popretkávaný emóciami, silnými, ako antibiotikum v prvé dni liečby.

Slzili mi oči od smútku, z jemne vykreslených dejových zvratov, ktoré sa spontánne dotvárali v mojej hlave, s miernou bolesťou v spánkovej oblasti. Vravím si, musí to tak byť, musí to chytiť za srdce. Kropaje potu mi zaliali čelo, keď sa tak naozaj stalo, bolo to strachom. Miernym s dlhou odozvou. Obdivoval autora a jeho zručnosť. Na to ako sa pohral s príbehom chrípky, uložil všetko na správne miesto, ako mačka mačence, keď si ich ukladá k rannému kŕmeniu. K príbehu chrípky som pil čaj a dojatím smrkal do viac vrstvených vreckoviek, tie tenké sa neosvedčili. Neuniesli tú dokonalú virtuozitu.

Napriek masívnej reklame a precíznej medializácii, nepriniesol tento výtvor prírody to, čo bolo deklarované v plnej výške. Príbeh doznel pomerne rýchlo. Dodávam, akoby som ju poznal, nebolo mi úplne cudzie jej podanie. Týždeň zrelo a následne vo mne doznievalo, tlelo jej čaro. Ale neodporúčam, hoci viem, že neodoláte.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?