Oplatí sa deťom klamať?

Autor: Marian Baran | 30.8.2011 o 16:50 | Karma článku: 24,27 | Prečítané:  8493x

Dával som pozor na spiace deti. Na prvé počutie by sa mohlo zdať, že táto činnosť by mohla hraničiť s nudou. A množstvo vynaloženej energie sa rovná nule.

Rodičia detí, boli pozvaní na oslavu. Muselo ísť o niečo mimoriadne, pretože kamarát sa oholil a to nezvykne robiť často, takmer nikdy a jeho manželka upiekla jablkovú štrúdľu. To robí často, ale nikdy nie len pre mňa. Súhlasil som, veď aký to bol chutný a presvedčivý argument.


Myslel som si, že si v obývačke trochu zdriemnem, kým prídu. Ale skús privrieť oči v cudzom byte, keď sú všetky okná dokorán a v detskej izbe spia deti. Prepol som v televízore niečo farebné, stíšil zvuk a sledoval priestor za oknom. Tmou tam lietali zvláštne tvory. Podľa štýlu letu to mohli byť lastovičky, ale tie by potme nelietali, jedine, že by boli veľmi statočné. Krúžili vzduchom, pred oknom sa prudko točili.

Jeden vletel dnu do izby. Za blikania obrazovky preletel všetkými kútmi, pár krát sa mi zvrtol pred nosom a napokon pristál v strede izby. No čo, fešák. Bol to netopier. Krídla roztiahnuté, ušatá hlava pozerala na mňa, vyzeralo to tak, ale asi len vysielal tie svoje vlny. Chcel som ho chytiť, že ho vyhodím von, ale čo ten robil. Hovoril som mu, nech odletí, že zablúdil. Nedal si povedať. Hodil som na neho utierku, ktorou bola prikrytá štrúdľa a opatrne vyprášil.

„Ujo Majo, s kým sa to rozprávaš," vystrašila ma kamarátova staršia pri okne. Zaváhal som, či jej poviem o netopierovi, ale samotná predstava tohto tvora, nie je veľmi vábivá. A určíte by nepridala na pokojnom spánku dieťaťa.

„S utierkou," odvetil som, a zamával ňou v otvorenom okne.Aha," utrúsila chápavo, otočila sa a išla si ľahnúť. Týždeň po tejto udalosti, mi to malé dievča zazvonilo pri dverách. „Posiela ti tatino, aby ti večer nebolo smutno," povedala úprimne a podala mi tú utierku, vypratú a úhľadne poskladanú.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?