Oplatí sa deťom klamať?

Autor: Marian Baran | 30.8.2011 o 16:50 | Karma článku: 24,26 | Prečítané:  8443x

Dával som pozor na spiace deti. Na prvé počutie by sa mohlo zdať, že táto činnosť by mohla hraničiť s nudou. A množstvo vynaloženej energie sa rovná nule.

Rodičia detí, boli pozvaní na oslavu. Muselo ísť o niečo mimoriadne, pretože kamarát sa oholil a to nezvykne robiť často, takmer nikdy a jeho manželka upiekla jablkovú štrúdľu. To robí často, ale nikdy nie len pre mňa. Súhlasil som, veď aký to bol chutný a presvedčivý argument.


Myslel som si, že si v obývačke trochu zdriemnem, kým prídu. Ale skús privrieť oči v cudzom byte, keď sú všetky okná dokorán a v detskej izbe spia deti. Prepol som v televízore niečo farebné, stíšil zvuk a sledoval priestor za oknom. Tmou tam lietali zvláštne tvory. Podľa štýlu letu to mohli byť lastovičky, ale tie by potme nelietali, jedine, že by boli veľmi statočné. Krúžili vzduchom, pred oknom sa prudko točili.

Jeden vletel dnu do izby. Za blikania obrazovky preletel všetkými kútmi, pár krát sa mi zvrtol pred nosom a napokon pristál v strede izby. No čo, fešák. Bol to netopier. Krídla roztiahnuté, ušatá hlava pozerala na mňa, vyzeralo to tak, ale asi len vysielal tie svoje vlny. Chcel som ho chytiť, že ho vyhodím von, ale čo ten robil. Hovoril som mu, nech odletí, že zablúdil. Nedal si povedať. Hodil som na neho utierku, ktorou bola prikrytá štrúdľa a opatrne vyprášil.

„Ujo Majo, s kým sa to rozprávaš," vystrašila ma kamarátova staršia pri okne. Zaváhal som, či jej poviem o netopierovi, ale samotná predstava tohto tvora, nie je veľmi vábivá. A určíte by nepridala na pokojnom spánku dieťaťa.

„S utierkou," odvetil som, a zamával ňou v otvorenom okne.Aha," utrúsila chápavo, otočila sa a išla si ľahnúť. Týždeň po tejto udalosti, mi to malé dievča zazvonilo pri dverách. „Posiela ti tatino, aby ti večer nebolo smutno," povedala úprimne a podala mi tú utierku, vypratú a úhľadne poskladanú.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?