Bol som v potravinách

Autor: Marian Baran | 29.7.2011 o 19:07 | Karma článku: 14,91 | Prečítané:  2896x

Mesiac sa stretol s mesiacom a chladnička prestala ponúkať dostatok kalórii na chod organizmu. Vydal som sa aj ja, nakúpiť poživeň. Kaviár, lososa, klobásu a trochu slaniny, aby sa nepovedalo, že som suchár.

A potom som platil pri pokladni tých pár položiek, predo mnou žena s dieťaťom v kočíku. Vešala tašky s nákupom na rukoväte a potom vykročila. Spravila pár krokov a stál pri nej chlap v bielej košeli.

Prepáčte, koľko pečív ste platili? Žena ostala zaskočená, obzrela sa na ľudí okolo a z tašky lovila blok z pokladne. Komunikoval slušne a myslím, že mu to bolo proti srsti, bola to jeho práca, čo dokazovala menovka na vyžehlenej košeli. Preskúmal pokladničný blok a zrátal pečivo v mikroténovom obale. Vyhodnotil, že ich zaplatila desať. A čo tento? Spýtal sa a pozrel do kočíka, na omrvinkami zasypaného krpca s torzom pečiva v ruke.

Márne  argumentovala, že zabudla a nebol to úmysel. Žena musela zaplatiť za opomenuté pečivo a krach potravín bol zažehnaný. V očiach nezúčastnených, pôsobila situácia rozpačito. No chlapovi, čo si robí pracú poctivo, niet čo vytknúť. Možno to malo pôsobiť preventívne, v zmysle, u nás nebudeme tolerovať žiaden priestupok.

No nemá malé dieťa právo na pečivo zadarmo? Nemalo by byť samozrejmosťou, aby také dieťa mohlo bez obmedzení spotrebovať primerané množstvo pečív, vzhľadom k intenzite svojho nepokoja? Veď také pečivo je afrodiziakum, upokojí a rodič môže v pohode nakúpiť a spôsobiť následne vysokú tržbu. Vyzývam preto všetky obchody s potravinami, aby poskytli takým deťom počas nákupov, pečivo zdarma. Myslím, že to je pozitívne. 
Kupujte slovenské výrobky, podporte slovenskú ekonomiku. Kupujte Bratislavské párky, podporte ekonomiku Bratislavy. Ďakujem.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?