Môžu deti piť nealkoholické pivo?

Autor: Marian Baran | 7.7.2011 o 18:57 | (upravené 7.7.2011 o 20:31) Karma článku: 11,22 | Prečítané:  2991x

Schovával som sa v bufete a pil som chladený nápoj. Zámerne som sa tam utiahol z pláže, dúfajúc, že keď sa vrátim na svoje miesto, budem nerušene pokračovať v slnení.

Výber miesta na pláži je komplikovaný akt. Ak si zle vyberiete v čase, keď je z čoho, neskôr, keď sa priestor zaplní, už svoju polohu môžete meniť obmedzene, ak vôbec. Táto poučka platí všeobecne. Bol to môj prípad. Zohľadnil som všetky atribúty, ako mravenisko, popolník priamo na zemi, ostré kamene, priechod k bufetu, geopatogénne zóny, erupčnú aktivitu slnka a prístupovú cestu k vode. Pani, ktorá si vyhliadla miesto vedľa mňa, mala pri výbere iba jedno kritérium. Po jej piatom požiadaní o natretie chrbta, som začal niečo šípiť. Tváril som sa nudne, ako schnúca farba, no nestačilo. Pani to bola fešná a mala pekný široký úsmev, ale nie je každý deň nedeľa.

A tak som sedel v tom bufete a jedným okom sledoval svoj uterák s motívom jeleňa v ruji. Vedľa mňa si prisadol otec so synom, do desať rokov. On pivo a on nanuk. Obaja ochutnali a potom ten chlapec zobral ten krígeľ a mohutne si odpil. To dovolíte mladému piť pivo? Rozhorčil sa hlas za mojim chrbtom, s kadenciou latentnej zúrivosti. Veď to je nealkoholické, bola veta z úst rodiča, ktorá to tomu rozhorčenému mala vysvetliť. Tak to môže aj fajčiť cigarety bez nikotínu; ironicky poznamenal rozhorčený.

Vizuálna predstava sediaceho dieťaťa s krígľom oroseného piva, nehovorila veľa ani mne. Ani predstava, ako tam sedí a nalieva si detské šampanské do pohára s vysokou stopkou. Alebo, ako vypúšťa dym cigarety z nejakej trávy.

Pani vedľa mojej deky vstala, rozhliadla sa, tak ako niekoľkokrát predtým. Znamenalo to, že vstúpi do vody a bude plávať prsia k neďalekému brehu, v polovici cesty to vzdá, vydýcha sa. Pätnásť mojich minút. Ako náhle sa jej noha dotkla vody, vrátil som sa k svojmu jeleňovi a nechal absorbovať v desiatich minútach slnko do kože, tento krát priamo na prsia a tvár. Nech každý v bufete vidí, ako sa predvídavo tiež čertím nad každou neprávosťou, ktorá sa nedá zmeniť inak, ako myslením u adresáta.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?