Drzo, len tak...

Autor: Marian Baran | 17.6.2009 o 18:25 | Karma článku: 8,03 | Prečítané:  1350x

Poobede bolo sparno. Niekoho premohla letargia a sedel v tieni. A niekto sa pohyboval.

Medzi bránkami na ihrisku pobehovali chlapi a hrali svoj popoludňajší futbal. Potili sa a obojruč opierali o kolená, snažiac sa nabrať dych. Lopta neposlúchala. Odskakovala od nôh a prihrávky blúdili opustene po ihrisku. Pár ľudí sa prizeralo z tieňa. Pod stromom na lavičke sedel starší pár a mali sa k sebe, akoby sa mali radi odvčera. Nahnutí, v objatí spájali si šedivé hlavy do jednej. Dedko sa jednou rukou opieral o palicu a babka držala v ruke plastovú fľašu s vodou. Chlapi na ihrisku sa trápili. Brankár rozohrával a s obrovským šťastím, mimoriadne náhodne nahral hráčovi zo svojho mužstva. Hráč ju spracoval ladne kolenom, napravujúc si ponožku v kopačke. Následne z otočky kopol do lopty, keď sa okamžite zorientoval a rýchlo našiel svojho spoluhráča, jediného v sýto oranžovom tričku. Ten nezaváhal. Vylakaný touto prihrávkou, ktorá na neho nebezpečne mierila, pokúsil sa ju odkopnúť, aby ho nezranila. Precízna strela mierila na súperovu bránu. Nebezpečne ju minula vo vzdialenosti troch metrov. Keď lopta stratila zotrvačnosť, pomaly sa dokotúľala pred ten starší pár, ktorý tam sedel a sledoval upokojujúcu hru hráčov.

Lopta pre nimi okamih ležala v tráve. Jeden z hráčov sa pre ňu rozbehol, bola to jeho lopta. Dedko ale niečo svojej milej pošepol, podal jej palicu, vstal. A potom tak ako bol nerozcvičený, obutý v ľahkých sandáloch, urobil dva kroky a nevynaložiac takmer žiadnu mimoriadnu energiu do tej lopty kopol. Všetci hráči ostali nehybne stáť a sledovali prudký let lopty, ktorá oblúkom nabrala výšku a preletela ponad zaklonené hlavy hráčov, ktorí ju pozorovali v nemom úžase. Zapištala vzduchom a stále plná dynamiky zarotovala do horného rohu bránky. Zrazená sieťkou dopadla na zem a v bráne ešte pár krát podskočila. Bol to gól.

Dedko sa otočil, sadol si vedľa svojej babky, dostal pusu a jedno pohladenie. Možno sa začervenal. To som si ale už nestihol všimnúť. Spamätal som sa a prehltol som pot, ktorý mi po tvári stekal do otvorených úst. Potom som vybral loptu spoza svojho chrbta, skontroloval som sieť, či nie je poškodená. Pozdravil som suseda, ktorý išiel okolo a všimol som si že ten osemposchodový panelák cez ulicu je už takmer zateplený, po oblohe letelo lietadlo...Keď skončila prestávka, ktorá dávno začala len nebola riadne ohlásená, sme pokračovali. Do konca zápasu padlo pár gólov, ale dedkove skóre sa nám vyrovnať nepodarilo.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Do prírody aj cez okresy. Vláda po mesiacoch ohlásila uvoľnenia

Uvoľňovanie opatrení proti Covid-19 ohlasoval Matovič, hoci je už ministrom financií. Nové pravidlá začnú platiť v pondelok.

Covid automat: V čiernej farbe už nebude žiadny okres

Slovensko postúpi do III. stupňa varovania.


Už ste čítali?