Vyfúknuť vajcia, pán inžinier

Autor: Marian Baran | 28.3.2016 o 20:15 | (upravené 28.3.2016 o 20:20) Karma článku: 12,07 | Prečítané:  2167x

Dnes, keď som s korbáčom putoval za dobrodružstvom, ani ma nenapadlo, že ma niekto bude chcieť kontaktovať preukazom revízora. Asi sa množia delením, ako bunky. Posledné dni ma kontrolujú pravidelne, na tej istej linke. 

Som ako skala, mesačne si platím za tú radosť ukázať.  Široké, vysmiate tváre zdravili spokojných cestujúcich. A tí neváhali, sviatočnú milotu vracali svojským spôsobom. Mne sa to páči, táto prehustená snaha načapať, ba čo viac, som za to, aby každý cestujúci mal svojho osobného revízora. Lebo to by bolo pekné. Revízor by čakal v nahlásenom spoji a po nastúpení skontroloval u cestujúceho platnosť dokladov. Keby mal vôľu, poprial by pekný deň.

Raz ráno, pani ktorá cestuje pravidelne, povedala revízorovi; Mali ste sa lepšie učiť.  Určite myslela, že potom by mal lepšiu prácu ako revízor. Mohol by byť napríklad kotolník. Ako odpoveď zaznela pamätná veta, ktorá vstúpila do dejín cestovania, úplne ako kolesoPrepáčte, ja som inžinier.  Svet sa v tú chvíľu zmenil.

Ubehlo len niekoľko dní, kým bolo dnes. Pani sedela a revízor, čo odtajil svoje tajomstvo nastúpil do dverí. Pani, čo má už svoje roky a podľa rúk sa životom driape neľahko, pozrela na neho a len pozdravila. Dobré ráno, pán inžinier. Radosť, ktorá nastala v pravidelnom spoji, po tomto prehlásení, bola sviatočná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?