Rybacina

Autor: Marian Baran | 2.2.2016 o 17:14 | Karma článku: 10,28 | Prečítané:  1237x

Raz som stretol v meste zvláštneho chlapa. Na chrbte batoh, trčali mu z neho udice, asi sa vracal z rybačky. V ruke držal igelitovú tašku, bola v nej ryba.  

Len tak sa ma spýtal ako sa mám. A hoci sa vracal od vody, cítil som borovicu. Asi mi chcel urobiť radosť, tú rybu mi podaroval. Prijal som, chcel som mu urobiť radosť a ostal som tam stáť aj s tou rybou v igelitke. Netušil som čo s ňou budem robiť. Niekto dostane do daru diamanty, drahé hodiny, či automobil a ja rybu.  

Váhal som, či sa s tou rybou prejdem cez mesto, ako som mal pôvodne v pláne. Zájdem do galérie a ukážem jej súčasnú tvorbu, možno do kina, nech zhliadne suchý príbeh zo súčastnosti. Zamietol som, veď ani rande sa s prispatou rybou v taške nedá absolvovať.

Sadol som si na neďalekú terasu kaviarne a objednal som si kávu. Premýšľal som o rybe v taške pri nohách a cítil som sa celkom bezradne. No a asi práve vtedy, keď som tak zamyslene pozeral pred seba, sa ryba prebrala. Najskôr nečujne vykĺzla z tašky von, mimo terasu, tam pookriala ešte viac. Začala skákať a takto sa jej podarilo dostať až k páru, ktorý sa rozprával osamote na chodníku. Chvíľu im podskakovala pod nohami, kým si ju všimli.

Keď ju zbadali ako vystrája, od úľaku odskočili od nej a pozreli okolo. Pán si vystretými rukami bránil telo a pani zopla ruky. Zázrak, začala kričať, zázrak. A dala sa pozerať na nebo, asi či tých rýb nezačne padať ešte viac.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

KOMENTÁRE

Toska zapiera nieže ideológiu, ale súvis s čímkoľvek na svete

K záhade by sa azda vedeli vyjadriť psychoanalytici.


Už ste čítali?