Kohút

Autor: Marian Baran | 19.11.2015 o 19:30 | Karma článku: 12,43 | Prečítané:  1173x

Keď som si zalial posledný vifon, napadlo ma, že je čas aby som si uvaril poriadnu polievku. Pozrel som do chladničky na neviditeľnú spomienku, na dovolenku v tatrách. Ležali tam párky, náhodní diétny turisti.  

Na trhu mali všeličo a ponúkali to rôznym spôsobom. Napríklad, vajcia predával muž oblečený v kroji, to ma oslovilo. Prešiel som vedľa zeleniny a zamieril k mäsu. Stála tam pani s malým chlapcom a predavač ju obsluhoval. Núkal ďalší tovar, opisoval chute hotových pokrmov, farby, vône. Verbálne útočil priamo na peňaženku. Aby odľahčil, pridal príbeh zo života s mäsom. Bolo to pôsobivé.

Ja som sa zapozeral na sliepku, ktorá tam ležala v chlade a nebolo to preto, že bola bez peria. Ale preto, že sliepka bola presne to čo som potreboval. Premeriaval som ju, či sa mi zmestí do hrnca. Vtom si ma všimol predavač, medzi tým ako kládol tovar pred pani, oslovil ma. Mladý pánko, dobrá voľba, kohút ako pre vás. Na polievku… Zasnené oči, úsmev na mňa, úsmev na pani.

Pozrel som sa ešte raz na tú sliepku. Kohúta som už videl veľa krát, takto bez peria, vo verzii nudista. Ale veď to je sliepka, povedal som pokojne. Predavač pozrel na mňa. Nozdry nabrali veľké množstvo vzduchu. Zobral tú sliepku z chladu a dal mi ju bližšie k tvári. Ukazoval, opisoval, dokonca sa pokúsil postaviť to zviera na nohy, aby dokázal.

Pani sa prizerala a chlapec tiež. V škole sa už mnohé naučil a preto v sekunde ticha, keď sa predavač nadýchol, povedal. Ak by to bol kohút, musel by predsa mať… Mama ho zastavila prísnym pohľadom, až sčervenela v tvári, čo to dieťa vysloví. Chlapec na chvíľu stratil odvahu, traja dospelí na neho mlčky pozerali. Musel by mať na hlave veľký hrebeň, mami. Dopovedal chlapec takmer potichu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?