Odtiahnuť sporák

Autor: Marian Baran | 15.11.2014 o 11:50 | Karma článku: 12,40 | Prečítané:  2153x

Otvoril som okno a vyvetral obývačku. Izbová rastlina, prvýkrát v kontakte s čerstvým vzduchom takmer zakvitla. Bolo by to prvý krát čo by na svokriných jazykoch vyrástli kvety. Druhú rastlinu vzduch neprekvapil, neznáme svetlo ju očarilo. Hneď začala robiť fotosyntézu.

Umyl som hrniec od hrachovej kaše a odložil dláto späť do poličky. Kladivo som si nechal, pretože som sa chystal uložiť všetky knihy do poličky. Keď bolo dielo hotové, premkol ma pocit spokojnosti. Pevné väzby vydržia viac ako by sa zdalo.

V kuchyni ma čakal sporák a tajomno za jeho chrbtom. Sporák je srdce domácnosti, pumpuje spokojnosť do organizmu v pravidelných rytmoch. Je neskutočné, čo všetko na ňom záleží a je nepredstaviteľné, že by všetko správne fungovalo ak by nebol. Samozrejme, treba vedieť ako ho do systému zapojiť.

Povedal som si, že ho odtiahnem a trochu mu premasírujem kríže, z vďaky a tiež preto, lebo mi prišla SMS, ktorá jasne naznačovala čo robiť popoludní. Pôvodne som chcel umyť okná, vyprať záclony, utrieť prach, žehliť a povysávať, ale čo už keď sporák má štvorhorákovú prioritu.

Odtiahol som ho a bol celkom prekvapený čo som za ním našiel. Ležala tam kuchárska kniha otvorená na strane s receptom hovädzieho guláša. Tak som sa najedol, bolo to chutné. Potom som nalistoval múčniky a vybral som z ponuky bublaninu, názov zaujal a tá fotka bola naozaj pekná.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?