Ona a on

Autor: Marian Baran | 30.5.2014 o 17:00 | Karma článku: 13,71 | Prečítané:  2707x

On prišiel domov skôr ako ona, hoci to určite bolo neskoro. Na ramenách ťarchu celého sveta, v hlave všetky, cestou domov hravo vyriešené problémy.

Ona prišla určite neskôr ako on. A hoci jej pracovný týždeň mal tiež päť dní, z mála energie čo ostalo vykúzlila úsmev o sile niekoľko sto wattov hneď vo dverách. Bolo to, ako keď uprostred leta mrak zakryje slnko a ono náhle zasvieti.

On reflexívne prižmúril oči a schoval diaľkový ovládač televízora do vrecka. A kým ona jednou rukou učesala domácnosť a druhou upiekla chlieb zo špaldovej múky, on sa stotridsaťkrát nadýchol. Samozrejme, vydýchol tiež.

Ona pokojne dokončila všetko čo existovalo v jej nezverejnenom zozname. Až vtedy on, keď v hlave definoval polaritu dvoch náhodne vybraných jadier neznámeho atómu a dôkladne zrakom omakal kľučku na dverách, až vtedy otvoril zošit z domácou úlohou z Matematiky.

On riešil zadanie a dieťa trpezlivo sledovalo náročný proces, kým ona už poznala odpoveď. Z intenzívnej radosti, z ľahko získaných bodov za aktívny prístup k vzdelávaniu adolescentov, sa pomaly stával smútok, až strach z matematického zlyhania.

Ona zobrala pero a na papier napísala výsledok a celý postup výpočtu. On a jeho zranené ego sa sediac zapotácali.

Ona vedomá si jeho myšlienkových pochodov ho požiadala nech otvorí okno. Potešil sa zo svojej dôležitosti i praktickej použiteľnosti v piatkovej domácnosti. Otočil kľučkou okna na ktorú jediný dočiahol nielen vďaka svojej výške, ale aj vrodenej manuálnej zručnosti a technickej vyspelosti hraničiacou s insitnou genialitou. S jednou rukou zdvihnutou do neba, druhou v päsť pri páse sa cítil úplne ako Superman.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: SaS predbehla v preferenciách SNS, do parlamentu by sa dostalo aj KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali počas predchádzajúceho víkendu, súčasná koalícia by v parlamente získala 69 mandátov.

BLOG TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Ťapáková zarába viac ako minister, no nemáte právo to vedieť

Právo na súkromie je dôležitejšie.

PLUS

Prečo treba chrípku vypotiť?

Mnoho ľudí netuší, čo znamená zvýšená teplota a prečo je pre telo vlastne užitočná.


Už ste čítali?