Vodojem

Autor: Marian Baran | 12.3.2014 o 19:45 | Karma článku: 18,10 | Prečítané:  1658x

Jedno ráno som sedel v kuchyni a premýšľal, že doraňajkujem ľavou rukou, aby som hneď zrána spravil niečo zásadne. Nápad sa mi celkom páčil, ruky som si vymenil a oblízal som si prsty.

Zrazu som zreteľne počul kvapkanie tekutiny, to spoznám hneď, kameň kvapká inak. Prvé ma napadlo, že ma volá toaleta na intímne radovánky svojským spôsobom, aby som jej rozoberaním a skladaním strávil celé dopoludnie a odhalil pôvod vábenia celkom rozrušeným spôsobom. Ako insitný znalec panelákových zvukov som tiež zvažoval, či si to len suseda nekvapká na lyžicu liek. Ale dvadsaťpäť kvapiek to nebolo.

Neodolal som a zašiel pozrieť na toaletu. Po stenách stekala voda v niekoľkých prameňoch a zo stropu padali veľké kvapky na zem. Niektoré mi padli na hlavu, bolo to osviežujúce, atmosféra ako v jaskyni. Voda zadarmo, napadlo ma ako prvé a celkom som sa potešil tomu bonusu.

Logicky som sa vyviezol o poschodie vyššie a zazvonil susedovi nado mnou, budil rozospatý dojem. Keď som mu opísal jaskynný stav ktorý prežívam, opýtal sa; A ste si istý? Povedal som mu, že som a poprosil ho či by sa nepozrel. Lakonicky skonštatoval, že u neho je všetko v poriadku. Viete, nemôžete len tak niekomu vstúpiť do bytu a omakať mu trubky či nie sú mokré. Nepatrí sa niekomu tlačiť do bytu, keď si to neželá, ani vtedy keď po byte chodíte s dáždnikom, na nohách obuté gumáky. A ste si istý? Opýtal som sa cez štrbinu odchýlených dverí.

Musí to byť zázrak, keď voda tečie z nikade. Pramienky vody vymyli farbu zo steny a vznikli úchvatné obrazy. Toaleta sa premenila na jedno skvostné umelecké dielo so sympatickým akustickým rámom. Štetec vody je zručný básnik s dôsledným prejavom. Po niekoľkých hodinách voda prestala pracovať. Suseda si nakvapkala na lyžicu dvadsať päť kvapiek lieku a sused hrešil syna, že nedal hadicu z pračky do vane. Otec možno prchký, syn zábudlivý ale umelecké vlohy má určite.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.


Už ste čítali?