Šišky

Autor: Marian Baran | 5.2.2014 o 17:50 | Karma článku: 23,51 | Prečítané:  2917x

Ráno bola v autobuse zima, podobala sa tej z popoludnia, veď sú to dve studené sestry, dvojičky. Autobus ťa má prepraviť, nie zohriať, povedal by možno niekto, len presne neviem kto.

Ráno som sedel pri okne, na mieste ktoré nemám rád. Iné nebolo voľné, no sadol som si, lebo som mal v pláne spáchať ranný hriech, chcel som si zdriemnuť. No akokoľvek som sa snažil, nemohol som, chlapík vedľa mňa začal raňajkovať keks. Omrvinky vystreľovali na všetky strany a za chvíľu bol nimi celý obsypaný. To musí byť ale dobrota, povedal som mu a on si olízal omrvinky z brady a z tašky vybral ďalší chod.

Na križovatke zasvietila červená, vodič zabrzdil ťažkou nohou a v malej predajni s pekárenskými výrobkami staršia pani pripravovala tovar na predaj. Niekoľko dní pred tým visel na dverách oznam, že príjmu predavačku, môže byť aj čulá dôchodkyňa. Pani práve vykladala šišky na podnos a zoraďovala ich ako vojakov na rannú prehliadku. Lekvár, možno višňový, bol srdcom každého bojovníka.

Potom zobrala metlu a len tak v bielom plášti vyšla pred predajňu. Pozametala v treskúcej zime neviditeľné smietky, napravila otváracie hodiny a spokojná vošla dnu. Postavila sa za pult a pozrela oknom priamo na mňa. Videl som v jej očiach smútok, takú tú zvláštnu tlejúcu iskru, na koženom podnose viečok.

Zdvihol som ruku a zamával som jej. Usmiala sa a zamávala mi tiež. Iskra zažiarila a obavy z toho dňa sa niekam stratili. Chlapík vedľa mňa si to všimol. Poznáte ju? Opýtal sa zvedavo, len čo skántril posledné sústo a na semafore zasvietila zelená. Áno, to je jedna čulá dôchodkyňa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?