Koťuha

Autor: Marian Baran | 30.1.2014 o 19:15 | Karma článku: 18,48 | Prečítané:  2029x

Išiel som z návštevy dole po schodoch, z najvyššieho poschodia. Podnet neprišiel z podvedomia, ale pokazil sa výťah, úplne a oboma smermi. Zbytočne som sa ho snažil opraviť intenzívnym stláčaním privolávacieho tlačidla.

Ani som netušil, že domy majú schody. Nevedel som, že obyvatelia vlastnia aj tento staromódny prostriedok dopravy, do výšky a do hĺbky. Cítil som sa ako archeológ, ktorý práve objavil kosti hada.

Vychutnával som si jazdu smerom dole a bolo to veľmi fajn. Váhu som vysunul pár centimetrov dopredu a náhly, krátky prepad zabrzdila noha. Gravitáciu som si obľúbil hneď ako som sa s ňou zoznámil. V jej sile je niečo veľmi príťažlivé.

Na štvrtom poschodí som stretol pani, vliekla tašky s nákupom. Trochu fučala námahou, no silu mala určite, v každej ruke dvadsať kíl. Spoznal som to podľa toho, ako boli na igelitových taškách natiahnuté uši. Dobrý deň, pozdravil som, pretože aj na schodoch by mal vládnuť bujarý spoločenský život. Zastavila, pozrela na mňa a spýtala sa, Idete dole...?

Áno, odpovedal som na štartovnú otázku prezieravo a pokračoval ďalej, tému nerozvíjal. Pretože viem, že zručnú jazyčnicu plné tašky, štyri poschodia, ani kosý priestor schodiska neodradí, od dômyselného, samopoznávacieho monológu, ktorý zanechá negatívne stopy v čase a nedá sa prerušiť zdvorilým spôsobom.

Vychutnal som si cestu až na prízemie a chcel otvoriť dvere na chodbu, ku vchodovým dverám do domu, no boli zamknuté. Vo vrecku nosím štandardne dvesto kľúčov, no ani jeden do zámku nepasoval. Kľúčová náhoda sa nekonala.

Cestu po schodoch hore, som hneď zaradil do kategórie, nežiadúce. Na šiestom poschodí sa mi začali triasť nohy, na siedmom som sa snažil chytiť dych z piateho poschodia a na ôsmom, vedľa mňa prebehlo dievča. Idete hore? Spýtala sa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?