Remíza

Autor: Marian Baran | 30.12.2013 o 11:45 | Karma článku: 16,27 | Prečítané:  1702x

Na lavičke pred domom sedel smutný chlapec, v dlaniach tenisová loptička. Medzi ramenami hlava. Keby ho videla mama, upozornila by ho nech tam nesedí, lebo prechladne. Ale sedel tam sám, o lavičku opretá nová hokejka. Povedal som mu že s podobnou hráva Messi, myslím že som ho znalosťami zaujal.

Chvíľu som mu tú loptičku kopal, bránkou bola lavička. Chytil všetky moje kopy, mal postreh, bol sústredený ako naozajstný hráč. Potom sa mi podarilo kopnúť strelu ktorá sa točila, falš oklamal oko brankára. Strela cinkla o tyčku a skončila v sieti, štadión burácal. Vravím mu, to bolo za tri body. Videl som, že sa pousmial.

Počas prestávky chlapec kontroloval novú hokejku, či ju veľmi neoškrel. Ja som si prehadzoval tenisovú loptičku z ruky do ruky a komentoval to ako večný súboj oboch rúk. Zrazu pravá nestihla zachytiť hod a loptička mi vypadla. Keď mi ju chlapec podal, povedal som mu že keď som bol malý, mal som stolný hokej a často som organizoval majstrovstvá sveta pravej ruky proti ľavej a naopak. Vždy som mal istého jedného diváka.

Chlapec sa uškŕňal a sledoval moje famózne hody. Vtedy ľavá nestihla spracovať hod a loptička mi vypadla. Čo to je? Mrzuto som zašomral, nad svojou nešikovnosťou pokrútil hlavou. Chlapec loptičku mrštne zdvihol a podal mi ju, povedal, to je predsa remíza.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

ŠPORT

Zuzula: Ľudia v Lyžiarskej asociácii nerozumejú športu

Už roky bojuje s lyžiarskou asociáciou.

DOMOV

Fico v Kľaku: Fašizmus tu je a v zelených tričkách chodí po vlakoch

Zastavte experiment, Banskej Bystrici nepriniesol nič, vyhlásil premiér.


Už ste čítali?