Ako som cestoval autobusom na čierno

Autor: Marian Baran | 28.11.2013 o 19:30 | Karma článku: 15,18 | Prečítané:  2509x

Pršalo a mne predchádzajúci deň vypršala platnosť električenky. Cítil som sa ohrozený možnou kontrolou v mestskom spoji, chýbala mi odvaha, za bieleho dňa jazdiť na čierno. Ostávalo desať minút do príchodu autobusu.

Kúpiť si cestovný lístok pomocou mobilu je jednoduché. Na určené číslo zašlete prázdnu sms a problém je vyriešený. Napísal som číslo, no prázdna sms sa z môjho telefónu poslať nedala. Má to logiku. Nemá predsa význam, niekomu posielať len listovú obálku. Päť minúť do príchodu autobusu.

Použil som všetok dôvtip, skúsenosti a vzdelanie v odbore; mobilné správy, zameranie; prázdne. V niekoľko sekundovej slučke som prebehol svoje znalosti, aby som zistil, že do prázdnej správy treba zadať medzeru. Ak ti niekedy príde poštou obálka a v nej prázdny list, určite tam je minimálne medzera. Ostávali dve minúty.

Osobe na oddelení cestovných lístkov bola doručená moja prázdna správa, ticho zašomrala, opäť prázdna. Pozrela na číslo z ktorej bola odoslaná, to je Marian, o chvíľu mu príde autobus. Asi dúfa, že mu pošlem hneď odpoveď. Osoba si oprela hlavu o druhú ruku a pozrela von oknom, stekali po ňom veľké kvapky vody, prekvapivo smerom dole. Moja ďalšia prázdna správa jej bola doručená po tridsiatich sekundách a ďalšia vzápätí.

Ten chlap na mňa nalieha, pomyslela si osoba, už asi sedí v autobuse a má strach že ho chytia. Tvári sa ako samostatná batožina a hypnotizuje display mobilu. Uvažuje, že ak nastúpi revízor, bude hrať že nepočuje. No mohol by dopadnúť ako ten chlapík, čo sa tváril že je nepočujúci keď prišli Jehovisti a oni ovládali posudkovú reč.

Potom mi mobilné zariadenie signalizovalo prichádzajúce správy. V súčte tri.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?