Rozobrať a zložiť

Autor: Marian Baran | 31.10.2013 o 10:00 | Karma článku: 20,34 | Prečítané:  2223x

Túžba rozobrať vzniká vo veku, keď si všetkých desať prstov jedinca, primerane osvojí schopnosť spolupracovať. Potreba zložiť vzniká spontánne, ako prirodzený akt na zavŕšenie celého procesu.

Poznanie, že malá žltá kačička, spoločníčka na kúpanie vo vani sa nedá rozobrať, poznamenalo moje detstvo a to takým spôsobom, že v mojom myslení na základe tejto skúsenosti vznikli dve kategórie. V tej prvej boli predmety, ktoré sa nedajú rozobrať. Bola to spomenutá kačička, alebo napríklad železná nákova voľne položená v obývacom priestore. V druhej kategórii boli predmety, ktoré sa dajú rozobrať a zložiť. Kategorizácia prebehla osobnou skúsenosťou.

Strúhanka bola veľká výzva, boli to skúšky dospelosti. Mesiac, ktorý som strávil opätovným skladaním dvanástich pečív do pôvodnej podoby, doladilo moje schopnosti do dokonalosti. Všetky, vekom získané zručnosti, som prednedávnom využil napríklad pri rozoberaní a skladaní splachovacieho záchoda. Stačí rozobrať a zložiť a funguje opäť správne. A to všetko za niekoľko sekúnd a stále sa zlepšujem.

Toto všetko som spomenul mechanikovi, keď som mu doniesol môj notebook v dvoch igelitových taškách. A on sa zasmial a povedal niečo o hraniciach a schopnostiach. A tiež, že existujú veci, ktoré by mali rozoberať len odborníci, ale čo on môže vedieť. Podal som mu rozobranú nabíjačku k zariadeniu a v ďalšej taške myš v niekoľkých častiach, aby vedel s kým má do činenia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?