Mikrovlnka

Autor: Marian Baran | 25.9.2013 o 19:15 | Karma článku: 18,05 | Prečítané:  1632x

Mám doma niekoľko domácich spotrebičov, pomocníkov, nenahraditeľných v kuchyni. Počnúc veľkou mechanickou lyžicou a končiac odšťavovačom citrusových plodov.

No stále mi niečo v kuchyni chýbalo. Keď som večer blúdil kuchyňou, vo svetle pootvorenej chladničky a pojedal som z nej náhodné, chladené vzorky, uvedomil som si, že potrebujem mikrovlnku.

V predajni som si vybral takú akurát, s dvierkami na prednej strane. Chcel som zabezpečiť odvoz, predsa len, mikrovlnka nie je ľahká záležitosť. Ale nakoniec som použil hlavu a niesol som ju domov na hlave, veď to nemám ďaleko. Deti sa smiali na mojom rozhodnutí a dospelí uznanlivo kývali hlavami. Predvádzal som svoju silu a um.

Dnes, keď nemôžem dočasne otočiť hlavou na žiadnu stranu, sa na svet pozerám inak. Pozerám len pred seba, tam kam kráčam a neobzerám sa za seba, ani vedľa seba. Vďaka tomu som prišiel k záveru. Ak človek použije hlavu, definuje to jeho rozhľad na to podstatné. Jeho ciel je jasnejší bez rušivých vplyvov, dokáže sa lepšie sústrediť. No viem, že len pravidelné využívanie hlavy a jej možností, vytvorí stabilnejšieho jedinca. Ďakujem ti mikrovlnka. Za pár dní idem kúpiť skriňu, tak uvidím.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.


Už ste čítali?