Nikotín prehovoril

Autor: Marian Baran | 23.9.2013 o 19:45 | Karma článku: 13,69 | Prečítané:  1575x

Keď ešte bola zima ako sa patrí, išiel som pred obedom mestom, aj so svojou elektronickou cigaretou. Ťahal som z nej ten nikotín a ona mi vždy lákavo blikla, magickým, modrým svetlom oklamaného zlozvyku.

Bol som ešte inhalista amatér a dokázal som to jednoduché zariadenie nepustiť z úst. Kúdole pary sa mi krútili okolo hlavy neprestajne, kým som si nestanovil jasné pravidlá. Tridsaťšesťtisíc potiahnutí denne, ani o jedno viac.

No a bola tá zima a para z cigarety bola o niečo krajšia ako obvykle. Keď sa mi podarilo vypustiť z úst tú najkrajšiu a najväčšiu paru v histórii elektronického fajčenia, pristúpil ku mne rozhojdaný chlap, či mu nepripálim. Do pokoja bol načatý, povedal, prosím vás. Ja mu na to, že mám elektronickú cigaretu a proces o ktorý žiada, sa nepodarí. Nepočúval a načiahol sa hlavou smerom ku mne, cigareta v ústach.

Priložil som kovový koniec mojej cigarety k jeho tabaku. Niekoľkokrát potiahol a zrazu spokojne vyfúkol. Para z jeho úst stúpala k oblohe, zaškúlil na ňu. A šomrajúc, vraj sa nedá, odišiel preč krokom tanečníka. Pozeral som, ako odchádza preč, aj so svojou závislosťou na cigaretách. A pokojne som si šlukol paru zo svojho zariadenia, veď mi ostávalo v ten deň, ešte deväťstosedemdesiatdva potiahnutí.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.


Už ste čítali?