Výprask od slečny

Autor: Marian Baran | 18.7.2013 o 17:30 | Karma článku: 15,95 | Prečítané:  2483x

Stretol som v meste slečnu, v náručí držala psa. Bol to značkový pes a bol šťastný, pretože sa stále usmieval. Ani sa nepohol, slečna mu zabezpečovala primerané množstvo pohybu a usmievala sa tiež, dôvod som nepoznal.

Spýtala sa, či jej na chvíľu psa nepodržím, vraj mimoriadne potrebuje obe ruky. Povedal som jej, nech psa položí na zem, veď má štyri nohy, to hravo ustojí. Ona na mňa pozrela, asi tak, ako zvykne labami ošľahaný statik štvornohých tvorov a keby len to, asi bola zúfalá. Na každom prste jeden prsteň a keby len to, všetky sa javili zo zlata.

Súhlasil som a psa prevzal do náručia. Zavrtel sa ako vyoraný červ a vypadol mi na zem, slečna ani nestihla mimoriadne použiť obe ruky, myslel som, že ten dôvod som prepásol. Pes dopadol na všetky štyri, no hneď sa zvalil na bok a zakňučal. Dokonale zahral zraneného. Ona sa vyľakane otočila a uštedrila mi buchnát do hrudníka, päsťou obrastenou prsteňmi, až mi vyrazila dych.

Zľakol som sa, že priletí na pomoc i druhá ruka, pretože bola voľná a nebezpečne blízko. Obavy boli na mieste, pri mojom tele bola v okamihu, no otvorila sa a pohladila ma po ramene. Prepáčte. Dve ruky, dve emócie, vravím si insitne, analyticky a úprimne, pretože so sebou vediem len priamu reč.

Cítil som sa v bezpečí, keď psa zdvihla zo zeme do náručia a dala mu veľkú pusu. A bol som celkom rád, že mala opäť zamestnané obe ruky.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?