Mlieko

Autor: Marian Baran | 28.5.2013 o 18:30 | Karma článku: 18,21 | Prečítané:  2283x

Volám sa Marian a toto je môj prvý anonymný list. Chcem sa sťažovať a neželám si, aby niekto vedel že kto, preto využívam tento spôsob, overený mnohými, len nik nevie kým.

Kúpil som si mlieko hranaté, litrové, za cenu ktorá osvieži peňaženku. Mliečnu nedostatočnosť, som riešil dostupným spôsobom. Na hotelovej izbe som škatuľu otvoril a len tak som vypil polovicu, ako vodu. Druhú časť tekutiny, som sa rozhodol, že nechám skysnúť. Mohol som si síce kúpiť Asidochvilné mlieko, ale zateoretizoval som, že keď skysne, bude to bioprodukt. A ja budem mať niečo poriadne, na zapitie ranných lepeňákov.

Tu je gro mojej sťažnosti. Mlieko sa skysnutiu bránilo a to tak vzdorovitým spôsobom, že som až na pochybách ostal, či je skutočne mliekom a či je mliekom kravským. Menilo sa, to hej, ale zvlášť rafinovaným spôsobom a jeho premena pripomínala všeličo, len nie proces, ktorý som očakával. Po falošnej premene, cestovalo potrubnou poštou do Čierneho mora. Bola to moja nočná mora.

Kde sú tie mlieka, čo dokázali skysnúť za jednu noc. Kde je smotana, čo sa na hladine tvorila. Kam sa podela tá grandiózna premena, čo sprevádzala osud každého nechladeného množstva, tejto bielej tekutiny z kravského vemena. Takto som sa rozohnil, keď som problém konzultoval s odborníkom. Odborník Jani, kŕmič dobytka na dôchodku a traktorista v jednej osobe mi povedal, že to naschvál, že to tak má byť. Nadojil mi trochu od kravy Maliny, čo ju má v chlieve zavretú. Precedil a do dvoch sklenených fľašiek prelial.

Tak som cestoval domov s fľaškami v batohu a kvôli bezpečnosti som sa na batoh často pozeral. Mlieko žblnkalo, fľaše občas o seba cinkli a ja som napriek nepriedušnému obalu cítil jeho sviežu vôňu. Doma som ho večer prelial do pohára a išiel spať. Ale ešte predtým som na lístok napísal. Nie som zabudnuté, nedávaj ma do chladničky, snažím sa skysnúť. Ver mi, ja to dokážem. To pre istotu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?