Vysúkané

Autor: Marian Baran | 13.5.2013 o 13:30 | Karma článku: 18,23 | Prečítané:  1317x

Najdlhšie vydržím počúvať sám seba, v tom vynikám. Som skúsený sebapočúvač. Zlé jazyky síce tvrdia, že nie som voči sebe spravodlivý, lebo stále so sebou súhlasím. Ale zas, čo neurobím pre seba.

Kupoval som si košeľu a len tak, sám sebe vravím, že aké to dlhé ruky mi narástli. Nereagoval som, no vypočul som sa. Ak si vyberiem košeľu, čo mi sadne na hrudníku a krku, tak mám rukávy iba po predlaktie. Ak si vyberiem takú, kde mi je rukáv dobrý, tak si golierový gombík zapínam na bruchu.

S takými rukami by som bol dobrý futbalový brankár. A kým by boli hráči na súperovej polovici, mohol by som rozdávať divákom osviežujúce nápoje i pukance, naraz na protiľahlých pódiách. Mohol by som za úplatu, tíšiť rozhorčenie. Tiež by som mohol vyhrávať plavecké preteky. A na stupni víťazov, by namiesto jednotky, bolo napísané Marian.

Ale v tom obchode som si povedal, že zatiaľ bude stačiť košeľa. Vypočul som sa a prikývol. Predavačka, čo tam náhodou zablúdila z oddelenia, káva, cukor, cigareta, sa ma opýtala, vraj s kým sa to rozprávam. Povedal som jej, že so sebou. Ona tak zvláštne na mňa pozrela a potom na košeľu, ktorú som si skúšal. Vravím jej, že dĺžka mojich rúk nie je práve konfekčná, rukávy sú mi krátke, hoci sú označené ako dlhé.

Bola to predavačka s praxou. Vyhrnula mi jeden rukáv a potom druhý. Je to lepšie, vravím si. Bolo to lepšie, musel som so sebou súhlasiť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Umenie alebo propaganda? Pozrite si diela, aké vznikali za slovenského štátu

Slovenská národná galéria sa pustila do náročného projektu.

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Putin prichádza navštíviť Merkelovú a baby Trump (karikatúry týždňa)

Výber SME z prác karikaturistov z celého sveta na tento týždeň.


Už ste čítali?