Nikotín

Autor: Marian Baran | 8.3.2013 o 11:30 | Karma článku: 17,26 | Prečítané:  2157x

Včera večer som bol inhalovať v kaviarni nikotín. Bolo zvláštne mať pred sebou popolník a nemať čo do neho odklepnúť. Žiaden popol som svojou existenciou netvoril, bol som na to patrične hrdý.

Hrdosť je vlnená čiapka, ktorú nosíš aj v lete na hlave. V zime ti to také zvláštne nepríde. V kaviarni klesala sledovanosť futbalového zápasu. Domáci to vzdali a hostia sa už len bránili.

Mládenec stál pri dverách a snažil sa odísť. No držala ho zvláštna sila, vyjadrená v promile. Narodila sa mu dcéra, niekde na druhom konci mesta a on sa práve tam, prišiel so svojou radosťou podeliť. Už ho všetci objali, už sa aj vyplakal na ramene cudzieho chlapa. Už plakal aj cudzí chlap, keď spomínal. Už ho všetci potľapkali po pleci, zajtra si ale na mnohé nebude pamätať. Tancoval svoj tanec pri dverách a po stý krát sa pokúsil so svojou radosťou odísť.

Radosť je voda, dostane sa všade. Mladé dievča sa smialo pri vedľajšom stole, muž pri nej sa usmieval tiež. Keď sa vo dverách náhle zjavila žena, muž rýchlo vstal a uvítal ju. Mladé dievča pri stole jej predstavil: Kolegyňa z práce, veď som ti vravel.

Dievča vstalo a podalo žene ruku: Vy ste jeho žena? Keď som vás videla, mali ste iné vlasy.

A kde ste ma videli? Spýtala sa prekvapene žena.

Na fotke, u vás doma v predsieni. Povedalo dievča a tuším sa ešte stihlo zasmiať.

Mládenec pri dverách urobil ďalší krok. Odpil som si z kávy, pozrel na prázdny popolník a nabral som si plný nos toho ovzdušia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?