Speváčka vo vlaku

Autor: Marian Baran | 21.1.2013 o 19:40 | Karma článku: 22,36 | Prečítané:  3278x

Vo vlaku som sa už viezol s každým. Aj so psom ktorý celú cestu na mňa smutne pozeral a ja som po dvoch hodinách stotožnil s tým, že na mňa musí byť naozaj smutný pohľad. Viezol som sa aj s dvoma šachistami, ktorí hrali partiu bez šachovnice i bez figúrok.

Raz mi robili spoločnosť dvaja zaľúbenci. Len čo sa vlak na hlavnej stanici pohol, začali sa bozkávať. Neprestali až do Popradu. Tam som sa dozvedel že chceli vystúpiť v Liptovskom Mikuláši. Ale láska je taká. Dvaja sa s ňou dostanú určite ďalej ako by si jeden pomyslel.

Najčastejšie ale stretávam ľudí, ktorí sa potrebujú vyrozprávať. Možno ich k tomu núti dlhá cesta, možno čudesné vibrácie vagónov, ktoré poctivo navodia zvláštnu atmosféru. A možno je popudom k slovám len tá skutočnosť, ktorú sa mi ten pes pokúsil naznačiť. No minule som sa viezol so speváčkou. Jej príbeh bol zaujímavý, podala mi ho v priebehu jednej hodiny. Počúval som, tá speváčka sa vôbec nepotrebovala nadýchnuť.

Ani keď začala spievať, aby prítomným potvrdila svoje slová. Nikomu v kupé to neprekážalo. Bol to taký opatrný spev a piesne staré, ani jednu som nepoznal. Niekto mi raz povedal, že ak by som bol psom, určíte by som bol bernardín. Na to som si spomenul a určíte som i tak vyzeral.

Keď sme vystupovali snežilo a fúkal vietor. Vyskočil som z vagóna a pozrel na tú dámu. Stála tam na kraji zasnežených schodíkov úplné bezradne. "Do pekla aj so starobou," počul som jej zúfalé slová. Keď som jej pomohol a stáli sme na nástupišti zašepkala: "Viete čo? Najradšej by som zomrela." Pozrel som na ňu karhajúc. "Ešte zažijete veľa krásnych vecí," povedal som jej a ona bleskovo pozrela na mňa. "Myslíš?" a usmiala sa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V starostlivosti o srdce patríme medzi najhorších v Európe. Pozrite si rebríček

V prieskume Slovensko získalo nízke známky pre zlý životný štýl svojich obyvateľov a aj dlhé čakacie lehoty na vyšetrenia.

EKONOMIKA

Prvá banka prelomila tabu a zvýšila úroky na hypotékach

Zvyšovanie úrokov vraj nesúvisí so zmenami Národnej banky.


Už ste čítali?