O chladnom vzťahu

Autor: Marian Baran | 6.1.2013 o 16:30 | Karma článku: 16,19 | Prečítané:  2234x

V piatok som prišiel neskoro domov. Bola už tma a tak som len pozrel na jej siluetu v kuchyni. Ani sa nehla. Mesačné svetlo sa predieralo žalúziami cez vrstvu prachu. Ja som len zazrel na vysávač a šepol mu. Neboj, tento rok ta určite vybalím zo škatule.

Chvíľu som chodil okolo nej aby videla môj istý krok, aby videla že dôvod môjho neskorého príchodu nebude v lacnej zábavke, že meškanie je mimo mňa, tak ako jej teplota, náš vzťah je často na bode mrazu. Nevydržal som, jemne som sa jej dotkol a nahmatal v šere pánty. Otvoril som ju a v jej útrobách sa rozsvietilo to magické svetlo a ja som pochopil aký je nás vzťah napriek všetkému hlboký.

Večer je to také intímne. V zaváraninovej fľaške sa v kvapaline nehybne vznášala uhorka, osamelá zlatá rybka, čakajúca na lovca s dlhými prstami. Rybička našej lásky. Nechal som ju žiť, nech si pláva s nádejou v sladkokyslom náleve. Mnoho iných pokušení sa ešte nedávno skrývalo za dverami v tej chladnej komnate. Aká je chladná a v mraziacom boxe čas medzi nami vytvoril ľadové bariéry.

Rozmrazím ťa, povedal som jej odhodlane a otvoril dvierka mrazničky dokorán. A ľady sa topili a ja som z dlažby stieral kaluže vody. Dlho do noci, kým neostal ani jeden krištáľ nevhodného skupenstva. Hneď od pondelka budem nosiť do jej komnát dobroty od výmyslu sveta, aby som mohol k nej kedykoľvek pristúpiť ako muž a lakoty z jej vnútra vyjedať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V starostlivosti o srdce patríme medzi najhorších v Európe. Pozrite si rebríček

V prieskume Slovensko získalo nízke známky pre zlý životný štýl svojich obyvateľov a aj dlhé čakacie lehoty na vyšetrenia.

EKONOMIKA

Prvá banka prelomila tabu a zvýšila úroky na hypotékach

Zvyšovanie úrokov vraj nesúvisí so zmenami Národnej banky.


Už ste čítali?