Žujeme len raz

Autor: Marian Baran | 22.10.2012 o 18:30 | Karma článku: 12,55 | Prečítané:  1461x

Mám už celkom silné čeľuste, dokážem žuť niekoľko hodín v jednom kuse. Žujem podľa pravidiel, pery počas procesu mám spojené. No o správnej technike mám stále pochybnosti.

Uvedomujem si, že podstatou progresívneho žutia nie je vizuálna prezentácia hmoty v ústach, ale niečo úplne iné. Podstatná je práca svalov na čeľustiach. Tie sa časom vypracujú a také dokážu podčiarknuť osobnosť človeka, stane sa z nich niečo ako tehličky na bruchu. Človek so šľachovitým záhryzom, sa naje aj v reštauráciách kde iný nie.

Keď som začal žuť nikotínové žuvačky, bol som nútený osvojiť si základy správneho, spoločensky prijateľného prežúvania. A nielen to, ale i techniku, lebo sa mi pravidelne stávalo, že som do seba hryzol a napriek tomu, že som celkom chutný, bolo to nechutné. Niekedy sa pozabudnem a žujem ledabolo, flákam to, nedodržujem žuvací bontón. Z diaľky to vyzerá, že si niečo mrmlem popod nos. Keď si to uvedomím, celé hodiny sa hanbím a snažím sa to prežuť.

Na rodičovskom združení pani učiteľka potvrdila, že žutie u detí akceptuje. Smelo som pridal do taktu a moje stoličky drvili poddajnú hmotu v nekonečných opakovaniach. I iní rodičia sa osmelili a prevaľovali materiál v ústach. Pani v prednej lavici mala v ústach asi celé balenie. Pri takom objeme nie je možné dodržať prirodzené štandardy. Neveriacky krútila hlavou a otvárala ústa tak, že sa jej občas stratili oči na tvári.

Aj počas vyučovania im to dovolíte? Spýtala sa a okázalo prevaľovala žuvačku v ústach. Áno, aj počas vyučovania ak dodržujú pravidlá, odpovedala učiteľka. A to vám nevadí, že žujú keď sa s nimi rozprávate?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V starostlivosti o srdce patríme medzi najhorších v Európe. Pozrite si rebríček

V prieskume Slovensko získalo nízke známky pre zlý životný štýl svojich obyvateľov a aj dlhé čakacie lehoty na vyšetrenia.

EKONOMIKA

Prvá banka prelomila tabu a zvýšila úroky na hypotékach

Zvyšovanie úrokov vraj nesúvisí so zmenami Národnej banky.


Už ste čítali?