Smútok revízorov

Autor: Marian Baran | 2.10.2012 o 19:29 | Karma článku: 17,79 | Prečítané:  2379x

Ráno zas meškal autobus. Vedel som, že ak by aj prišiel načas, budú v ňom revízori. Chodia tak často, že už sa neokúňam spontánne ich pozdraviť. Vždy veselo neodzdravia, sú v službe, nie v utajení.

Tá ich cesta je márna, väčšina ľudí v tomto spoji by sa prepadla od hanby, keby ich pristihli na čiernej jazde. Asi to netušia a každé také ráno vyjdú na prázdno. Niet zúfalejšieho smútku, ako ten revízorov. A potom sa ich mohutné, smutné postavy vezú tak, ako všetkých ostatných.

Skúšajú nové postupy, nemám im to za zlé, veď sú ťažké časy. Linky mestskej dopravy, to sú ich hrnce s dobrotami. Precíznosť; označujte si cestovný lístok na určenom mieste, inak vám platnosť neuznám. Pôvab; vaša fotka na doklade nezohľadňuje váš reálny vzhľad. Presnosť; cestovný lístok vám platí deväťdesiat minút, nie hodinu a pol.

Môj autobus neprišiel, využil som iný zo širokej ponuky. Boli aj tam, tak som ich pozdravil. Zamyslene pozerali von oknom a všetci traja sa tvárili že k sebe nepatria. Smutne dýchali na sklo. Vedľa nich nálepka, podporujúca ich živobytie, čierny pasažier cestuje za vaše peniaze. S tvrdením súhlasím, len pre úplnosť dodám, že nielen čierny pasažier, ale aj revízor cestuje za vaše peniaze.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák o kauze Bašternák: Nič som neustál, situácia sa môže ešte zomlieť

Minister vnútra Robert Kaliňák sa po konci konferencie Smeru ponáhľal.

PLUS

Tragédia pochovaná pod tonami bahna

Pred päťdesiatimi rokmi zažila Británia jedno z najhorších nešťastí v histórii.


Už ste čítali?