Polička

Autor: Marian Baran | 7.9.2012 o 14:45 | Karma článku: 13,55 | Prečítané:  962x

V dávnych dobách, ležali veci dennej i nočnej potreby na zemi. Prirodzene tak vznikala túžba, umiestniť všetky predmety na dôstojnejšie miesto, aspoň do výšky očí. Na miesto, kde nebudú prekážať pri chôdzi, budú na očiach a budú v dokonalej rovine s povrchom zeme.

Polička je výsledkom dlhodobého snaženia, spojenia dôvtipu ženy a zručnosti muža v jeden kompaktný celok. Mystickú plošinu vzájomného poznania, ktorá i po rokoch dokáže spájať a rozdeľovať. Polička totiž môže byť vo vzťahu dvoch ľudí dôležitým prvkom, nosným pilierom kvalitného spolunažívania. Kvôli poličke sa môže existencia dvoch ľudí narušiť, no môže byť aj oporným bodom nového vzťahu. Nie nadarmo je v príručke moderného muža, na jednom z prvých miest, spomenutá konverzačná veta. Nepôjdeš ku mne domov, mám na stenách krásne a praktické poličky?

Poznám taký mladý pár, kde všetko funguje ako má a opis ich príbytku, to by bola jedna veľká, krásna polička. Často ich stretávam ako kráčajú domov a v rukách držia dosky z neopracovaného, či lakovaného dreva. V hlave majú smelé plány a vo vrecku nové vrtáky. Tak to má byť. Nad cestou lásky dvoch ľudí, by mala visieť políčka, na každom kroku polička.

A on už zas vŕta do steny ďalšie diery. Bude to veľkolepé dielo s neobmedzenou nosnosťou. Za chrbtom mu určite stojí jeho družka a spokojne sa usmieva. V tom mimickom poryve pier, je určite vidieť trochu tajomna.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?