Milenci na tráve

Autor: Marian Baran | 4.9.2012 o 18:30 | Karma článku: 15,15 | Prečítané:  2685x

Park pri Dunaji bol cez víkend plný ľudí. Mnohí ležali na dekách v piknikových pózach, iní sedeli na lavičkách a tí ďalší vypĺňali priestor pohybom. Na tráve v parku ležali aj dvaja zaľúbení.

Teda neviem presne či boli zaľúbení, no radi sa mali určite. Trénujú tam občas karatisti, ale títo dvaja nevyzerali ani na džudistov. Tí majú iné hmaty a chvaty. Boli očividne do seba a ich zápas neprebiehal natoľko radikálne, aby si dávali dýchanie z úst do úst tak dramatickým spôsobom. Pokúšali sa spolu zauzliť, to bolo jasné, no technologický postup tohto snaženia sa niektorým zdal nevhodný.

Zaberal som slnku miesto na lavičke a z príjemného exteriéru čerpal nevšednosť zelenej, v jadre sivej metropole. Dve ženy neďaleko mňa sa nad správaním páru rozhorčovali. Zakrývali si dlaňami ústa a prekrižovali prsty na rukách. A keby len to, jedna z nich bodla chlapa, sediaceho na vedľajšej lavičke do ramena. Spôsobom ako keď zapínate spotrebič a s otázkou, či mu to nevadí. Určite myslela tých dvoch na tráve a nie spôsob oslovenia.

Medzitým chlapec na bicykli, prešiel celých päť metrov bez pomoci, dospelé ruky za jeho chrbtom boli stále pripravené. Dcéra mocne objala svoju mamu. Niekto sa schuti smial, schovaný niekde za stromom, tam kde rastie mach. Veverička s vyčesaným chvostom tancovala na konári, presne podľa zvonenia mobilu. A lietajúci tanier pristál bezpečne v opálených rukách. Milenci, tí tam už dávno neboli.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?