Plesová sezóna

Autor: Marian Baran | 26.7.2012 o 18:10 | Karma článku: 22,37 | Prečítané:  3208x

Keď som sa konečne vydriapal hore, trvalo pár minút, kým som chytil dych. Sadol som si na prvý kameň, ktorý som uvidel a snažil som sa pravidelne dýchať.

Z hmly, vystúpila pani s francúzskymi barlami, vo veľkom žltom pršiplášti a ostala stáť neďaleko mňa. Pozrel som okolo, počasie v ten deň neprialo oku. Hmla sa napichla na masív a vietor ju miešal s jemným dažďom do studeného koktailu. Spontánne som sa v ňom kúpal, po náročnom výstupe. Pani stála vedľa mňa, opretá o barle a pozerala pred seba. V očiach jej bolo vidno schovanú krajinu.

Keď som zbadal lanovku, moje srdce sa konečne upokojilo na stodvadsať úderov za minútu. Lanovka je fajn vynález a ja som plánoval zostup s minimálnou námahou. Pani vykročila, opatrne našľapovala a pre každú jednu oporu vo svojich rukách, hľadala to najlepšie miesto. Išlo to pomaly, kým sa stratila z dohľadu. A tak som ostal sám pri Skalnatom plese. Možno som nebol tak úplne jediný, ale hmla dokonale nahrávala tejto ilúzii. Snáď tam boli ľudia. Prechádzali sa okolo neviditeľného plesa, dvíhali hlavy k vrcholu, alebo pozerali dole do kotliny cez zatiahnutú oponu.

A potom z hmly, v mieste kde sa stratila pani s barlami, vystúpil mladý pár, obaja červení v tvári. Zastali a nahlas odfukovali. Videl si tú ženu? Spýtala sa. On prikývol, opieral sa predklonený o kolená. Tá musí tie hory naozaj milovať, dodala a napila sa vody.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V starostlivosti o srdce patríme medzi najhorších v Európe. Pozrite si rebríček

V prieskume Slovensko získalo nízke známky pre zlý životný štýl svojich obyvateľov a aj dlhé čakacie lehoty na vyšetrenia.

EKONOMIKA

Prvá banka prelomila tabu a zvýšila úroky na hypotékach

Zvyšovanie úrokov vraj nesúvisí so zmenami Národnej banky.


Už ste čítali?