Špaky

Autor: Marian Baran | 11.6.2012 o 18:44 | Karma článku: 16,40 | Prečítané:  1557x

Niekoľko týždňov potom, ako som prestal fajčiť, nosil som so sebou stále škatuľku s poslednými cigaretami. Mal som aj zápalky, ale to je predsa prirodzené, veď čo ak by bolo potrebné, náhle niekde zapáliť vatru.

Chlap zbieral v okolí autobusovej zástavky cigaretové ohorky, každému kúsku sa spontánne potešil. S naučeným grifom každý vyrovnal a zvyšný tabak vyšúľal do mikroténového vrecúška. Napadlo ma, že je to zberač, pretože lovec by na každý nájdený ohorok zaútočil.

Rozhodol som sa, že mu dám tú moju škatuľku cigariet a definitívne sa zbavím tej zvláštnej poistky, mojej pevnej linky do údolia komínov. Keď som mu ju podával, bol šťastný. Čakal som, že mraky na oblohe sa roztiahnu a zasvieti na mňa slnko, že niekde z diaľky začne gradovať oslavný chorál.

Začal ich po jednej vyťahovať zo škatuľky a tabak drobiť do svojho vrecúška, medzi ostatné zvyšky tabaku pochybnej kvality a zemitého pôvodu. Vytrúsil tam všetkých sedem, mojich cigariet. Zaplakal by som nad toľkou škodou, no tento pozostatok fajčiarskej emócie, som okamžite transformoval na kŕčovitý úsmev plný pochopenia a porozumenia.

Videl som ho potom, ako sedí na lavičke, traja kamaráti okolo neho. Núkal ich tabakom a oni ho potľapkávali po pleci a šikovne balili cigarety do papiera. Bol to predsa najlepší zberač v okolí a celkom slušný matematik.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ako pokračuje Gorila? Polícia naznačuje korupciu pri zdravotníckej reforme

Polícia získala indície, že pri schvaľovaní Zajacovej zdravotníckej reformy korumpovali poslancov.

DOMOV

Matovič: Poslancom by som vôbec nezakazoval podnikanie

Šéf OĽaNO ráta s tým, že v parlamente môže skončiť.

SVET

Londýn vyslal ku konvoju ruských lodí fregatu a lietadlá

Ruské lode sa presúvajú do Stredozemného mora.


Už ste čítali?