Samovražedné sklony tlačidiel

Autor: Marian Baran | 2.5.2012 o 18:04 | Karma článku: 23,52 | Prečítané:  3440x

Svoj splachovací záchod ovládam stlačením veľkého tlačidla, striebornej farby, vo vrchnej časti splachovacej nádoby. Tlačidlo pravidelne po použití vyskakovalo a snažilo sa skočiť dole, do zurčiaceho vodopádu.

Chcelo rituálne a s veľkou pompou ukončiť svoje poslanie, hoci práca je to jednoduchá a pôsobisko dôstojné, uprostred snehobieleho porcelánu, v obrube pochrómovaného plastu. Chcel som ho ochrániť pred dobrovoľnou skazou a párkrát som ho prilepil na miesto jeho pôsobenia. Jeho vôľa bola silnejšia, ako lepidlo. Jedno ráno tlačidlo vyskočilo a elegantnou hlavičkou zapikovalo do Niagarských bublín. Chcel som ho zachrániť, zachytiť počas letu i následne zaloviť v búrlivých vodách, no záchrana splachovacích tlačidiel má hranice a tou je vodná hladina.

Bol som prekvapený, že v obchode nepredávajú tieto tlačidlá samostatne, asi výrobca nevedel o deštrukčných ambíciách splachovača, o samovražedných sklonoch tlačidla. Balenie s tuctom by potešilo, nech si skáču svoje saltá, predvádzajú sa, možno by som i zatlieskal. Mali ho iba v komplet balení, so všetkými ďalšími časťami vodného diela. Cena naznačovala, že balenie obsahuje aj rúru priamo do mora. Zúfalo som tam stál a uvažoval, že budem musieť kúpiť celý komplet, no nebolo v tom ani zrnko nádeje, že to nové tlačidlo neurobí tiež a hneď pri prvej príležitosti neskočí pupkáča do vody.

No a vtedy som tam narazil na chlapíka, v ruke mal niekoľko párov gumených rukavíc. Trochu nadával pretože potreboval rukavice iba na pravú ruku a to mu odmietli predať. Mohol kúpiť iba páry, veď čo by oni robili s tými ľavými. Dráma s tlačidlom má rozladila, ale keď som pozrel na neho, povedal som si, že mu pomôžem. Vybral som z obalov všetky gumene rukavice na ľavú ruku a prevrátil ich naruby.

Chlapík neskrýval radosť a nazval to zázrakom. Aj v oddelení splachovacej techniky si ľudia musia pomáhať. Keď som mu opísal svoj problém, prezradil, že na pánskych toaletách obchodu, majú posledne tri kusy sortimentu, ktorý hľadám. Ponúkol sa, vraj to vybaví. Vrátil sa ale sklamaný, už tam nebolo ani jedno. Asi tiež skočili do vody.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?