Igelitizmus

Autor: Marian Baran | 18.4.2012 o 17:54 | Karma článku: 17,27 | Prečítané:  1403x

Všetky svoje zberateľské aktivity som už dávno ukončil. Niečo zbierať, zhromažďovať, je veľmi ušľachtilá činnosť, ktorá má veľa pozitívnych vplyvov na človeka.

Mal som zbierku poštových známok. Aj zbierku pohľadníc, bolo ich dvanásť kusov. Poslal som si ich sám a to hneď tucet, aby ich čo najviac bolo doručených a aj preto, lebo boli pekné. Všetky znázorňovali ten istý západ slnka nad jazerom, ale mohol to byť aj východ slnka a neviem či to bolo jazero, ale voda to bola určite. No a tých poštových známok som mal tiež dvanásť.

To sú ale bežné zberateľské predmety. Medzi zvláštne by určite patrilo, zbierať kocky ľadu rôzneho tvaru, alebo zhromažďovať neuhradené šeky za chladničku. Poznal som jedného chlapíka, ktorý zbieral korkové zátky z vína. Jeho manželke, ale začala táto jeho záľuba po rokoch prekážať. Po dohovore, aby s tým okamžite prestal, lebo, napílil zo zátok tri milimetre hrubé korkové kolieska a oblepil s nimi kuchynskú linku. Vraj sa to bežne robí. Na posledné dvierka nevydalo, no on to ako správny zberateľ hravo vyriešil. Výsledok nebol najhorší, dodnes hrdo ukazuje kamarátom jazvu na čele.

Odovzdal som svoje zbierky vhodným inštitúciám a tešil sa svojmu prínosu pre vedu a vzdelanie. No nevedel som, že moje zberateľské pudy a reflexy fungujú podvedome ďalej. Že energia, vytvárať hodnotné zbierky, intenzívne funguje a neustáva. Ani som netušil, že som zberateľom a veľmi zaujímavého artikla. A keby len to, našiel som hneď ďalšieho člena klubu.

Kupoval som vo večierke dvadsať pečív a niečo na večeru. Chlapík čo tam predáva, mi tovar vykladal na pult. „Igelitku zas nemáte?" Pokrútil som hlavou. „Ale doma máte, že?" Ten do mňa videl. „Mám, ako to viete?"
„Tiež ich mám doma v skrini milión. A vždy keď idem niekam na nákup, neodolám, musím si dokúpiť ďalšiu." Povedal.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?