Herec

Autor: Marian Baran | 11.4.2012 o 17:56 | Karma článku: 14,63 | Prečítané:  1482x

Keď sme mali desať rokov, vedeli sme o dievčatách všetko. Aj to, že vedia ako sa používa hrebeň a niekedy sa spolu smejú iba tak, bez príčiny.

Neskôr, sme s kamarátom podobný smiech objavili v konzerve s názvom Bowle. Bolo to síce iba ovocie, ale veľmi zábavné. Keď ho nik nevidel, preskočil plot pri kine a prehľadal smetiaky. Premietač tam vyhadzoval kúsky filmov, keď sa pri premietaní roztrhol. Vidíš, toto je Sofia Lorenová a tu Ornela Mutiová, vravel a ďobal do filmu ukazovákom. Pod nechtom mal vždy toľko hliny, že si tam mohol nasadiť trávnik.

Raz budem slávny herec a budem bozkávať na ústa všetky tie pekné herečky, vravieval a ja som nemal dôvod neveriť. Keď má človek desať rokov dokáže veriť len tak, bez dôkazov, spontánne a čomukoľvek. Sedel som minule pri káve, v cukrárni a sníval o cigarete, keď ku mne pribehol. Ahoj, ako sa máš, nepožičiaš mi päť euro? Zhrnul niekoľkominútový rozhovor do jednej ušľachtilej vety a dramaticky mi pozrel do očí.

Požičal som mu, nepochopiteľne som nezaváhal. Určite mal stretnutie s filmovým producentom, alebo režisérom, ktorý sa ho chystal obsadiť do hlavnej úlohy v novom filme. Stretnutie s niekým, kto odštartuje jeho filmovú kariéru. Lebo pravda je taká, že sa mu nepodarilo splniť si svoj sen. Ľudia síce vravia, že už v jednom filme hral, vraj v takom, kde sa hercom nepozerá veľmi do tváre.

Viem, že mi tie peniaze vráti. Raz keď bude slávny herec a bude sa vo filmoch bozkávať s krásnymi herečkami, spomenie si, že som mu požičal peniaze a hneď ma vyhľadá, aby mi ich vrátil. Možno mi donesie autogram niektorej z nich a ja si ho dám zarámovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?