Opekačka

Autor: Marian Baran | 27.3.2012 o 18:26 | Karma článku: 16,39 | Prečítané:  1293x

Les a priľahlé chodníky boli cez víkend plné, čo je určite dôkazom toho, že príroda má stále čo ponúknuť. Príroda je už raz taká, z princípu svojej existencie sa núka a odmenou pre ňu je pošliapanie.

Chuť niečo zapáliť, je určite geneticky vrodená. A možno práve preto, takmer každý, kto dokáže škrtnúť zápalkou sa určite potešil teplejším víkendovým dňom. Konečne možnosť zbaliť si poživeň, len tak zapáliť oheň a niečo si upiecť. Bol som prekvapený z množstva ľudí, to sa len tak nevidí, toľká masa a nikde žiaden regál či čiarový kód.

Je to jednoduché. Treba ráno vstať a zbaliť čínsky cesnak, zemiaky z Čiech, taliansku cibuľu, poľské špekáčiky a darovanú slaninu. Tiež uhorky z Portugalska, maďarskú papriku, paradajky od suseda, chlieb z mrazáku a slovenské zápalky. Nezabudnúť na nôž americkej armády, vyrobený zo žufankovej ocele. Možno ešte pár drobností a opekačka môže začať. Drevo dodáme z lesa.

Chlap oblečený v hrubom kabáte, tlačil vŕzgajúci kočík naložený prázdnymi plechovkami od nápojov. Vyciedzal jednu z nich a následne ju s gestom v tvári pokrčil. Pri vrchovate plnom smetiaku zastal a skúmal obsah okom znalca. Mladík pri neďalekej, tlejúcej pahrebe ho zbadal. Vstal a nechal sa sledovať očami dievčat, ktorým sa zo škatuľovej hradnej sviece červenali líca. Podišiel k chlapovi. Ujo, nechcete špekačky? Spýtal sa a núkal ich z papierovej tácky. Nie, ďakujem, odpovedal chlap, veď to vôbec nie je zdravé.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?