Ja nikdy nemeškám

Autor: Marian Baran | 25.1.2012 o 16:30 | Karma článku: 16,23 | Prečítané:  1649x

Nikdy nemeškám, vybudoval som si na tom image. Precíznymi, dlhodobými postupmi som dosiahol dokonalosť, stala sa zo mňa legenda. To je ten, čo nikdy nemešká, hovoria ostatní a ťukajú si na čelo, aby zdôraznili lokalitu kde to mám úplne v poriadku.

Presné naplánovanie času pred stretnutím a intuícia bežne nepredvídateľných okolností sú tajomstvom môjho úspechu. Tiež časová rezerva, ktorú vhodne rozptýlim do reálnej vzdialenosti od bodu stretnutia. Jednoduchšie povedané, buď idem rýchlejšie alebo pomalšie. Aj včera som zas prišiel včas, na miesto stretnutia dohodnutého na šiestu hodinu.

Pár minút po šiestej som bol stále sám. Tých pár minút vylepšilo môj kredit stretnutia. Rozhliadam sa a opakujem si miesto a čas, utvrdzujem sa, či som na správnom mieste v dohodnutú hodinu. Nepochybil som a tak ďalšie minúty sú k dobru, pretože sa cestou mohlo stať čokoľvek. Môže meškať spoj, vytvorila sa dopravná zápcha, povodeň, uvoľnila sa zápcha. Po ďalších minútach sa mi spontánne upravuje držanie tela a statické čakanie sa mení na prešľapávanie na mieste. Kontrolujem čas v pravidelných intervaloch, čo ale nemení skutočnosť, že ubehla polhodina. Nie som nedočkavý a nevyhľadávam v mobile telefónne číslo, veď to predsa môžem uhrať, že som prišiel pred chvíľou, aby nedochvíľny účastník stretnutia netrpel mojou famóznou dochvíľnosťou. Na moment zapochybujem, či som dodržal všetky dohodnuté podmienky stretnutia. Vzápätí sa uisťujem, že som dodržal všetky dohodnuté podmienky stretnutia. Miesto je správne aj čas som dodržal. Ubehlo štyridsať minút.

Telefonujem a verím, že telefón na druhej strane silne reprodukuje nepríjemné zvonenie. Skrývam torzo hnevu do krátkej otázky a počúvam hlas v telefóne; Áno Marian, viem kde, viem o ktorej, ale určite sme sa dohodli na zajtra.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Summit Kiska – dalajláma a strana dobrej opery (týždeň Petra Schutza)

Demisia hlavy gorilieho tímu skrýva potenciál otvoriť azda aj novú kapitolu s väčšou rolou verejnosti.

SVET

Londýn vyslal ku konvoju ruských lodí fregatu a lietadlá

Ruské lode sa presúvajú do Stredozemného mora.

DOMOV

Gorila naznačuje kupovanie poslancov

Polícia má indície, že pri schvaľovaní Zajacovej reformy korumpovali poslancov.


Už ste čítali?