Chlapské veci

Autor: Marian Baran | 17.1.2012 o 17:17 | Karma článku: 14,40 | Prečítané:  1192x

Aj ja raz budem starý, to je viac než isté. Bolo by chybou, myslieť si, že je ešte priskoro, zaoberať sa vzdialenou budúcnosťou. Ak som nezačal včera, dnešok sa napriahne, aby ma zajtrajšok riadne nakopol.

Už som asi starý; vyriekol som nahlas, keď som zadýchaný dobehol k pootvoreným dverám, ktoré mi pridržiaval sused, čiperný dôchodca. Zasmial sa a zaceril na mňa svojich štyridsať vlastných zubov. Vy ešte nie ste starý; skonštatoval a na ukazovák ľavej ruky si zavesil niekoľko desiatok kíl jabĺk v igelitových taškách.

Keď už začal, cestou vo výťahu som vyzvedal. Dúfal som, že povie, ako teda zistím, že už som starý. Spýtal som sa, či vtedy, keď už nebudem utekať za autobusom, aby som ho stihol, ale počkám na ďalší. Na svoju otázku som bol veľmi pyšný, zdala sa mi taká podstatná. Nesúhlasom kývol hlavou. Ako zistím, že už som starý? Tak som sa ho spýtal, na rovinu.

Nečakal som ale komplikovanú úvahu. Poznám ho, suseda. Vybral jablko z tašky, utrel do rukáva a povedal; starý budete, keď si začnete holiť uši. Pozrel som na seba do zrkadla vo výťahu. A keď vám to bude jedno; dodal.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?