Bol som na návšteve

Autor: Marian Baran | 31.12.2011 o 12:44 | Karma článku: 13,73 | Prečítané:  1127x

Zbalil som bomboniéru čo mi nechutí a vybral som sa na návštevu. Toto obdobie je vhodné na podobné aktivity, doma už došli zásoby a plyšový maco prestal komunikovať. Dôležité je ale, byť pozvaný.

Dalo by sa aj zazvoniť pri dverách do cudzieho bytu, uvítať sa a pozvať dnu; Mám vás rád a dnes budem u vás večerať. Štandardne sa to ale nerobí, ak nepoznáte kvalitu domácej kuchyne, hoci ja nepohrdnem ani Vifonom. Čo ale očakávam, sú domáce koláče. Vyrástol som na medvedích labkách, vanilkových rožkoch a metrových koláčoch Obdivujem zručnosť a vôľu osôb, ktoré aj dnes, v čase miódu a neduživého masla, dokážu vyčarovať spomenuté lakoty vysokej kvality.

Hostiteľka sa bonboniére určite potešila, pretože ma vyzvala, že sa nemusím vyzúvať. Byt bol prázdny. No nie úplne, bol tam nábytok a také tie veci dennej potreby, ako lyže, či koberec, ale ľudia tam neboli. Hralo rádio, televízor zapnutý, počítač reprodukoval hudbu a papagáj v kuchyni sa to všetko snažil napodobniť.

Všetci sedeli na balkóne. Ono je to totiž tak, že u nej, hoci má byt veľký a pekný, návštevy sedávajú vždy na balkóne. Je jedno aká je ročná doba, všetci sedia na tom malom priestranstve. Teraz v zime zakrútení v dekách. Ponúkla mi jednu, zabalil som sa do nej a vtesnal do spoločnosti, snažiac sa nepodpáliť svoju prikrývku jednou z horiacich sviečok. Je fajn, sedieť, tvár vedľa cudzej tváre. Nechal som sa nakŕmiť subtílnejším spoločníkom, ktorý dokázal uvoľniť v takom stiesnenom prostredí svoju ruku. A nechal sa napojiť ďalšou cudzou rukou.

V tej atmosfére blízkych hláv som došiel k prevratnému objavu. A to, že ak by komunikovali iba hlavy, dialóg by bol podstatne tvorivejší a jednoduchší. Deky potreli rozdielne črty na zovňajšku, čiastočne utlmili polaritu pohlaví. Schovali sociálne rozdiely, ako drahé hodiny, vôňu a tak. Žiadna gestikulácia, reč tela, rybárske rozmachy. A keď si prisadla i hostiteľka, naše hlavy vyriešili všetky spoločenské, ako i svetové problémy.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák o kauze Bašternák: Nič som neustál, situácia sa môže ešte zomlieť

Minister vnútra Robert Kaliňák sa po konci konferencie Smeru ponáhľal.

ŠPORT

Hral proti slávnej Barcelone, dnes je rád, keď sa môže osprchovať

Niektorým mladým sa nechce trénovať, hovorí Ľuboš Perniš.

KULTÚRA

Filmové novinky, ktoré sa tento týždeň oplatí vidieť v kinách

Pozrite si prehľad filmov, ktoré majú premiéru v kinách


Už ste čítali?