Kúpiť práčku

Autor: Marian Baran | 9.10.2011 o 19:50 | Karma článku: 15,00 | Prečítané:  1963x

Kupoval som v predajni práčku. Peknú, to na začiatok, ostatné ponúkol mimoriadne výrečný predavač. Všetko vedel, až mi to bolo divné. Dúfam, že si nevymýšľal.

Vkladací priestor musí byť vpredu a veľký, to som mu povedal. Keď bude plná rôznofarebného prádla, donesiem si stoličku a bude proces prania sledovať. Je to príležitosť pozorovať, ako pracuje niekto iný. To som mu samozrejme neprezradil. Opýtal sa, koľko chcem do zariadenia investovať, zašomral som nesmelo cifru a už aj stál pri jednej z vystavených. A tam spustil. Pri tomto modeli si môžete nastaviť rýchlosť odstreďovania, nezávisle od prebiehajúceho pracieho programu. Zahmkal som prekvapene. Môžete použiť krátky program na bežne znečistenú bielizeň a prispôsobiť teplotu vody vašim požiadavkám. Naozaj?; nedalo mi. Naozaj a ešte dokáže odvážiť náplň v pracovnom priestore a podľa týchto údajov nadávkovať vodu. Akustickým signálom ohlási koniec prania... Bol som rozhodnutý a on ešte pridal ďalšie technické údaje a niečo o pracích možnostiach, úplne ma ohúril tým, ako blízko má tá práčka k počítaču.

Pol roka som pral v rukách, vo vani, bral by som aj jednoduchší model, bez operačného systému, ale dostali ma tie vymoženosti, ktorým som ani nerozumel. To som mu samozrejme nepovedal tiež, kúpil som ju. Na druhý deň ju doviezli. Chlapík ju zložil v chodbe, úhľadne zabalenú, byt bolo cítiť novotou a schovaným mikroprocesorom.

Rozbalil som ju, napojil na vodu a podujal sa študovať návod na obsluhu. Prerušilo ma zvonenie pri dverách. Sused. Videl som, ako ti ju doniesli; predniesol spiklenecky. Tiež by sme potrebovali, stará nám už uteká z kúpeľne. Zasmial sa, a už aj, okom slimáka, tlačil sa so záujmom do bytu. Pustil som ho dnu, do kúpeľne, nech sa pokochá. Nalistoval som v dokumente prvú stranu, že mu začnem predčítať, čo všetko dokáže. Nech vie, na aký zázrak sa pozerá. Ani som nezačal. Pozrel na ňu, spravil uznanlivú grimasu, a vraj; fajná je, bielučká.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Hviezda BJD Nik West: Musela som mať chlapčenské meno, ak som chcela hrať

Basgitaristka speváka Princea hovorí, že bude učiteľkou v jeho dome.

SVET

Otestujte sa z atentátov, ktoré poznačili históriu

Pamätáte sa na atentátnikov, ktorí šokovali celý svet alebo na ich obete, ktoré útok neprežili?

KOMENTÁRE

Čo pre nás znamená brexit

Slováci a slovenské enklávy sú od Chicaga cez Buenos Aires, Dublin, Vojvodinu až po časti Rumunska


Už ste čítali?