Onéčina

Autor: Marian Baran | 22.8.2011 o 18:06 | Karma článku: 21,47 | Prečítané:  3342x

Chlapi stavali z kameňa plot, boli spálení od slnka a nahlas sa dohadovali. Za nimi kus hotovej roboty a v strede dvora kopa kameňa. Drevené kolíky zapichnuté v zemi, v línii budúcej stavby.

Išiel som okolo a zastavil som sa, sledoval ich prácu s rešpektom. Intenzívne som im mlčal do roboty. Hlavný autor trojrozmernej skladačky prikladal kamene, jeden za druhým, k usporiadanému pásu plota, skúšal či pasujú. Naberal z veľkej kopy vhodné kusy, upravil kladivom, ak bolo treba. Už postavený kus plota vyzeral skvele, ako základy stredovekých hradieb.

Zavolal na pomocníka. „Dones mi vodu, a oné". Vychudnutý mladík napustil hadicou do vedra tekutinu a zobral niečo, čo silno pripomínalo pracovný nástroj. Viem, aká náročná je to práca. Raz som úplne sám zložil puzzle. Je to trochu podobné, len chýba predloha, a nedá sa podržať v ústach zatiaľ nepotrebný kus.

Ten hlavný sa postavil, zapálil si a pochválil: „To je čo?" Uznanlivo som prikývol a on pokračoval. „Potiahneme až  hen, k miešačke, ako je ten kolík. A tam bude oné, stĺp. A z druhej strany..." Zdvihol dlaň veľkú, ako slnečník. „Tam, vedľa kríku bude..." Rozmýšľal, potiahol z cigarety.

„Tam bude oné."  Zapojil som dôvtip, logiku a svoje jazykové schopnosti a pomohol. Usmial sa. „Hej, veru tak. Tam bude bránka do záhrady."

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?