Úpadok hviezd

Autor: Marian Baran | 15.8.2011 o 17:49 | Karma článku: 8,99 | Prečítané:  1178x

Keď padajúce hviezdy dostanú informáciu o prianí, ich poslanie je splnené. Odošlú informáciu centrále a vyčerpané z náhlej straty energie, zhasnú tesne nad horizontom.

Podľahol som ilúzii definitívneho splnenia svojho sna. S pateticky pokrčeným myslením, s vyvrátenou tvárou k oblohe. Sformuloval som, do pochopiteľnej vety to dôležité a nezabudol na záver slovo ďakujem, to aby bolo zreteľné, že očakávam len pozitívnu odozvu. Očakávať nemožné je logické, nič nebráni tomu, aby prianie bolo riadne vyzdobené, pridám akékoľvek šperky.


Hviezdy nastúpené na kraji neba, netrpezlivo skúmajú povrch zeme. Podľa množstva očí, netrpezlivo svietiacich do neba, rastie ich sebavedomie. Rozhoria sa ich dômyselné jadrá a potom im doručia pokyn do tajomných schránok. Skočia do tmavého priestoru, bezhlavo dole. Zanechávajúc voľným okom viditeľnú stopu. Žeravé stopy hučia, prskajú iskrami, ten zvuk ale nie je určený pre niečie uši. Je spontánnym výsledkom voľného pádu, je to intímna akustika dôverností.


Vyber si, rýchlo sa rozhodni. Náhodne zaostri na nekonečno. Vlož do toho všetko, odriekaj ticho. A potom mlč. Chvíľu ju ešte sleduj, zaslúži si tvoju pozornosť. Počúvaj ako zasyčí, keď zhasne na kraji sveta. Ak neveríš, nikdy to neskúšaj. Mechanizmus takých okamihov, odhalí tvoju nedôveru s ľahkosťou a mohlo by sa stať, že sa ti to prianie splní.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: SaS predbehla v preferenciách SNS, do parlamentu by sa dostalo aj KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali počas predchádzajúceho víkendu, súčasná koalícia by v parlamente získala 69 mandátov.

BLOG TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Ťapáková zarába viac ako minister, no nemáte právo to vedieť

Právo na súkromie je dôležitejšie.

PLUS

Prečo treba chrípku vypotiť?

Mnoho ľudí netuší, čo znamená zvýšená teplota a prečo je pre telo vlastne užitočná.


Už ste čítali?