Vyoraná myš

Autor: Marian Baran | 4.5.2011 o 17:41 | Karma článku: 13,28 | Prečítané:  1822x

Traktor pluhom vyoral hrudy hliny, ostávali za ním neforemné brázdy. Vlhko zemitého povrchu sa tiahlo poľom, bolo ho cítiť aj za kríkom, na kraji, kde sme čupeli schovaní so škatuľou od topánok.

Kamarát býval v rodinnom dome a veľmi túžil mať domáceho miláčika, zviera o ktoré by sa staral a hral sa s ním. Na dvore psa vrtiaceho chvostom, mačku na schodoch, na terase v klietke papagája. A v teráriu chameleóna, ktorý by jedným okom civel na rybku v guľatom akváriu, a druhým na jeho mamu. Tá túto myšlienku kategoricky zamietala, bolo jej to proti srsti.

Keď sa traktor stratil v diaľke, vybehli sme von. Vravel som mu, že som ich už chytil tisíce. Že to viem a neštítim sa to urobiť priamo, len tak do ruky. Vyorané myšie mláďatá sme našli ľahko, klbká červených, pár týždňových tvorov. Zo tri som ich dal do škatule. Hrýzli, hnusoby, škriabali.

Jeho mama bola pedant a dom upratovala dvakrát denne. Využil okamih, keď práve česala huňatý koberec na juhozápad, pretože bol utorok a prepašoval myši do svojej izby. Tešil sa z toho ako blcha a vzorne sa o ne staral, skrývajúc ich do vyklápacej postele. Mama niečo šípila, jej cvičený nos zacítil zmenu arómy v ubytovacom priestore, no kamarát zvláštny pach v izbe odôvodnil nastupujúcou pubertou.

Škatuľa sa premočila od vody z ponúknutej misky, ktorú prevrhli a papier obalu sa podvolil ich zvyšujúcej aktivite. Rozpŕchli sa po dome a začali páchať myšie neprístojnosti. Neboli hanblivé, ukázali sa i kamarátovej mame, ktorá utrpela animálny šok, pištiac na stoličke a volajúc na svojho manžela. Privolaný deratizátor nastražil pasce, myši dostal z domu. Spomenul, že sa situácia môže zopakovať.

Mama vydezinfikovala celý dom, niekoľkokrát. Pár dní potom sa kamarát vrátil zo školy, uvidel pri dome mača, ako sa so zdvihnutým chvostom obtiera o dom. Doniesla ho mama, vraj keď podrastie, bude strážiť dom pred útokom myší. Nikdy však žiadnu myš nechytila. Len priadla, nechala sa škrabkať, hladiť a chodila za kamarátom ako psík.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?