Žena na streche

Autor: Marian Baran | 6.4.2011 o 18:11 | Karma článku: 9,26 | Prečítané:  1505x

S kobercom v ruke a fľašou vody, som minulý rok smeroval za slnkom na strieborný pekáč strechy. V čase, keď malo slnko ambíciu posypať belobu pokožky bronzovým nádychom.

Strecha je nebezpečný priestor, zachytí dážď, blesky aj sneh, ale pre človeka ponúka málo, pokiaľ nie je pod ňou schovaný. Rozprestrel som koberec a načasoval si pár minút z jednej, i z druhej strany. A ako hrianka na teflónovej panvici som potajme hnedol, stopäťdesiat metrov nad zemou.

Chodila sa tam opaľovať žena. Ani raz, keď som tam párkrát zablúdil, som jej jasne nevidel tvár. Ležala tam a leskla sa od opaľovacieho krému. Vedľa hlavy mala položené malé rádio s vysúvacou anténou. Rádio hralo zašumené melódie a my sme sa rozprávali s tvárami dole alebo do neba. Hovorila o svojej priateľke také tie bežné veci a ja som tiež klamal, že spomínam momenty svojho kamaráta. Bolo to ako kúpeľ. Chvíľami prestal fúkať vánok a v tej vrelej nehybnosti som mal pocit, že sa úplne roztopím.

To leto som mal celkom fajn farbu, ako od mora, no inak mi bola nanič. Teraz, keď udrie slnko do betónu a zachveje sa horúčavou vzduch, som v pokušení vyviesť sa výťahom na posledné poschodie domu, ísť na strechu a pozrieť sa či tam nebude.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Keby Blanár zrušil súťaž na CT, nečelil by dnes otázkam

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

EKONOMIKA

Vážny sa bude voziť v luxuse za štátne peniaze

Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma.

SVET

Modul Schiaparelli sa roztrieštil o Mars, mohol aj vybuchnúť

Dve nové stopy ukazujú miesto nárazu stratenej sondy.


Už ste čítali?